از صبح خود مراقبت کنید

شاید شما از آن دست افرادی باشید که قبل از رفتن به محل کار تا لحظات آخر در رختخواب هستید و حتی اغلب از صبحانه خوردن هم چشم‌پوشی می‌کنید. من هم گاها این‌طور هستم.

همه ما می‌دانیم که اگر صبح‌ها کمی زودتر بیدار شویم و برای خودمان وقت بگذاریم در درازمدت شادتر خواهیم بود و به نتایج بهتری خواهیم رسید. اما لازمه این کار این است که شب‌ها زودتر به رختخواب برویم. به نظرم این کار چندان هم سخت نیست.

تصور کنید شما ساعت 5 از خواب بیدار شوید و 90 دقیقه روی کار یا پروژه مهمی که دارید وقت بگذارید. از یادگیری یک مهارت یا زبان جدید گرفته تا درس خواندن و سپس به محل کار خود بروید. قاعدتاً وقتی‌که عصر از سرکار برگردید باید به کارهای روزمره‌تان رسیدگی کنید و عملاً وقتی برای خواب نخواهید داشت. به همین سادگی شما شب‌ها زودتر ازآنچه فکرش را کنید به خواب خواهید رفت.

اما واقعاً چرا این‌قدر ساعات ابتدایی صبح مهم هستند؟

من تا همین سال گذشته اکثراً صبح‌های زود را به ورزش کردن اختصاص می‌دادم و حدوداً 1 ساعت برنامه پیاده‌روی تند و دو داشتم. اما امسال شب‌ها را به این کار اختصاص داده‌ام و نتایج خوبی هم گرفته‌ام.

اول‌ازهمه اینکه صبح‌ها کمی حالت کرختی داشتم که باعث خواب‌آلودگی‌ام می‌شد درحالی‌که شب‌ها بعد از ورزش کردن به دلیل خستگی خیلی راحت‌تر می‌خوابم. البته این موضوع در رژیم من هم تأثیر زیادی داشت. چراکه از ساعت 7:30 شب چیزی نمی‌خورم تا راحت‌تر ورزش کنم و بعد از ورزش هم یک میوه یا خرما برایم کافی است.

 هم‌چنین  به این نتیجه رسیدم که وقتی صبح را با مهم‌ترین کارم شروع کنم بازخورد بهتری می‌گیرم. برای همین هم هست که اعتقاددارم که باید از صبح خود مراقبت کنیم.

در این صورت وقتی به محل کار خود می‌رسید که احساس بهتری دارید، درنتیجه کار خود را با اشتیاق بیشتری انجام خواهید داد و عصر که به خانه برگشتید می‌توانید به کار موردعلاقه خود بپردازید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *